02/20570200

Po-Ne: 9:00-19:00
0
Prázdny

 

Vo svojom košíku zatiaľ nič nemáte.

 

Môžete začať s výberom z našej akčnej ponuky z letáku.

Psie ochorenie z bĺch

Existuje niekoľko rôznych chorôb, ktoré sú spojené s blchami. Vo väčšine oblastiach sveta sa blchy bežne vyskytujú a sú známe tým, že zamorujú psie kožúšky a pelechy. Ak blšky u psov nekontrolujeme, môžu im ich choroby a infekcie spôsobiť vážne zdravotné komplikácie.

Typy ochorení

Mnoho majiteľov psov verí, že blchy spôsobujú iba trochu svrbenie, ale to nie je tento prípad. Poznáme celý rad ochorení, ktorých príčinou mohol byť výskyt bĺch v srsti psíka. K takýmto chorobám patria vnútorné parazity, tularémia alebo blšie alergie. Aj keď nie všetci psi môžu prostredníctvom bĺch tieto choroby dostať, trpia tiež samotnou prítomnosťou bĺch v kožuchu.

Blšia alergia

Blšia alergia je najčastejším ochorením, ktoré psy postihuje. Je to alergická reakcia na blšie sliny, ktoré spôsobujú extrémne svrbenie, opuchy a dýchacie ťažkosti.

Vnútorné parazity

Existujú dva rôzne vnútorné parazity, ktoré psy môžu od bĺch dostať. Pásomnice sú tými najčastejšími. Ako prídeme na to, že nimi psík trpí? Tieto červíky možno nájsť v jeho výkaloch.

Existuje aj ďalší červ, ktorý má vplyv na zdravie psa. Je známy ako dipetalonema reconditum. Tento parazit žije pod kožou psa a môže spôsobiť extrémne svrbenie.

Tulaméria

Tularémia je ochorenie, ktoré spôsobuje horúčky, stratu chuti do jedla, úbytok na váhe a letargiu u psov. Nie je to bežná infekcia, ale môže byť zničujúce, ak sa u psíka objaví, a to bez ohľadu na jeho vek.

blecha v srstinemocný pes

Keď zistíte príznaky

Ak spozorujete vyššie uvedené príznaky, zájdite čo najrýchlejšie k vášmu veterinárovi. Niektoré ochorenia majú podobné príznaky a až laboratórne testy dokážu odhaliť, čo sa so psíkom naozaj deje.

Čo keď psíka nebudete včas liečiť?

Ak niektorý z týchto príznakov chorôb majiteľ psíka nelieči, stavia psa pred veľké riziko. Všetko môže byť liečené za pomoci správnych liekov a psík sa môže uzdraviť. Napr. neliečená nádcha v prípade tularémie môže viesť k ďalším zdravotným problémom. Ak sa nelieči, môže choré zviera dokonca uhynúť.

Chráňte svojho psa!

Proti ochoreniam z bĺch môžete svojho psíka naozaj účinne chrániť. K dispozícii sú ústne a preventívne lieky, ktoré zabijú i dospelé blchy a zamedzujú tomu, aby sa blšie vajíčka v kožúšku vášho psíka vyliahli. Keď narušíte blchám ich životný cyklus, chránite tým vášho psa, aby ďalej neprenášal blšie choroby a bol zdravý.

Komentáre