🚛 Doručenie domov pri nákupe nad 39 EUR zdarma.

02/20570200

Po-Ne: 9:00-19:00
0
Prázdny

 

Vo svojom košíku zatiaľ nič nemáte.

 

Môžete začať s výberom z našej akčnej ponuky z letáku.

Jesenné venčenie psov

Jesenné venčenie psov title=

V októbri a novembri sa už zobúdzame do ranných hmiel a mrazíkov a vonku si príliš slniečka neužijeme. Dni sa krátia a pred nami je dlhá zima. Budeme sa častejšie pozerať do rozžeraveného krbu než slnečných lúčov. Či už je jeseň alebo zima, určite by sme nemali prepadať smutnej nálade. Veď november je nádherným mesiacom. Práve v tomto mesiaci príroda žiari úžasnými farbami. Je čas vyraziť na prechádzky, venovať sa nielen sebe, ale aj svojim štvornohým miláčikom.

Oblečenie pre zahriatie

Aby sa váš pes aj v chladnom a sychravom počasí cítil príjemne, kúpte mu slušivé psie oblečenie, ktoré mu bude na spoločných prechádzkach a výletoch chrániť dôležité miesta na tele, ktorými sú napríklad obličky a chrbát. Vyberať môžete z najrôznejších farieb a vzorov. V ponuke nájdete tiež svetríky s kapucňou alebo praktické pláštenky, ktoré sú navyše vybavené reflexnými prúžkami. Tie oceníte hlavne pri rannom alebo večernom venčení. Pri výbere odporúčame vziať psíka so sebou na predajňu, kvôli vyskúšaniu. Ani pán, ktorý svojho psíka pozná ako svoje topánky, sa nemusí trafiť do strihu a veľkosti.

Antiparazitiká, aby blchy neštípali

Na jeseň sa začína druhá sezóna kliešťov a tak je dobré sa poistiť proti vonkajším parazitom. Antiparazitný obojok, postrek alebo spot-on vhodný priamo pre vás vám určite odporučí naša obsluha na predajniach alebo naše operátorky na zákazníckej linke. Viac o antiparazitných prostriedkoch sa dozviete v našom článku Druhy a typy antiparazitík.

Starajte aj o labky

Za daždivého počasia musíme labky našich maznáčikov umývať. Inak by nám zašpinili celý byt. Viete ale, že častejší kontakt s vodou vankúšiky na labkách vysušuje? Stačí ich, podobne ako u nás, namazať krémom. Na trhu sú dostupné masti na labky, ktoré vankúšiky chránia nielen v lete pred rozpálenými chodníkmi, ale aj v zime pred soľou. Navyše labky vyživujú a pomáhajú v regenerácii vankúšikov.

Silnejšie zdravie s pomocou vitamínov

Na jeseň a na jar hrozí tiež chrípková epidémia. Choroby, ako je napríklad nádcha, alebo kašeľ, sa netýkajú len ľudí, ale aj zvierat. Preto nezabúdajte na preventívne podávanie vitamínových prípravkov, ktoré podporia imunitu vášho štvornohého priateľa. Vitamíny sú dostupné v kvapkách, v sypkej forme alebo v tabletkovej forme. Niektoré značky vyrábajú aj chutné vitamínové pasty. Stačí si len vybrať, aký spôsob podávania vám najlepšie vyhovuje.

 

Svietiaci obojok pre väčšie bezpečie

Dni sa krátia a začína vládnuť tma. Pre väčšiu bezpečnosť pripevnite psíkovi na krk svietiaci obojok, ktorý vďaka LED diódam svieti naozaj ďaleko. Jedine tak budete mať dokonalý prehľad o tom, kde váš pes zrovna pobehuje. Rovnako tak o ňom budú mať prehľad aj ostatní, predovšetkým cyklisti a vodiči áut, pre ktoré je takmer neviditeľný a voľne pobehujúci pes veľkým nebezpečenstvom. Vďaka obojkom chránite nielen svoje okolie, ale tiež svojho psa i seba. Okrem svietiacich obojkov je možné vybaviť svojho psa aj doplnkami s reflexnými prvkami.

svítící obojek na pejskách

Naučte sa mať radi jeseň a urobte krásne dni nielen sebe, ale aj vašim zvieracím parťákom, ktorí to tiež potrebujú.

Komentáre