Výpredaj viac info

Po - Ne: 9:00 - 19:00
0
Prázdny

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Akvaristika / Akváriové rastliny a hnojivá / Substráty, dná / Rataj Aquaclay Ground ekologický akvarijný substrát 2 l

Rataj Aquaclay Ground ekologický akvarijný substrát 2 l

Ekologický akvarijný substrát. Tvoria ho ílové granule veľkosti 1-4 mm. Oproti bežne používaným pieskom majú granule mnoho predností. Jednak majú vo vnútri tisíce pórov, ktoré mnohonásobne násobia zobraziť celý popis
5,49 €
Doručenie je možné Najrýchlejší rozvoz v Bratislave Najrýchlejšie doručenie pre zvieratká! Najrýchlejší rozvoz v Bratislave zabezpečuje Packeta.
Doručenie domov
Skladom
Osobné vyzdvihnutie na 18 predajniach
Ďalšie varianty
  • Máme 77 predajní s víkendovou prevádzkou
  • Živé zvieratká príďte do našich predajní
  • Rýchle vyzdvihnutie do 60 minút
  • Široký výber najväčšia predajná plocha v SR
Značka: Rataj
Katalógové číslo: 7881-362

Ekologický akvarijný substrát. Tvoria ho ílové granule veľkosti 1-4 mm. Oproti bežne používaným pieskom majú granule mnoho predností. Jednak majú vo vnútri tisíce pórov, ktoré mnohonásobne násobia aktívnu čistiacu plochu (28O m2 na 1 liter substrátu). Veľkosť tejto plochy je priamo úmerná počtu užitočných nitratačných a nitrifikačných baktérií, ktoré majú zásadny význam pre biologickú rovnováhu v akváriu.

Granule Aquaclay Ground sú naviac ľahšie než granulky piesku. Lepšie prúdenie vody zaisťuje optimálny prísun živín a rovnomernú teplotu v celom profile dna. To sú optimálne podmienky pre rozvoj koreňov akvarijných rastlín.

Použitie: Aquaclay Ground nasypeme do akvária a vytvarujeme tak, aby vrstva pri prednom skle bola asi 5 cm a pri zadnom asi 10 cm hrubá. Vodu napúšťame pozvoľna a opatrne, aby granule mali čas nasiaknuť vodu. Takto nachystaný substrát potrebuje niekoľko týždňov než je „zabývaný“ a aktivovaný baktériami. Preto je lepšie použiť Aquaclay Ground iba ako kryciu vrstvu. Ako podklad dávame Aquaclay Ground Staré Dno, čo je substrát obohatený o živiny a aktívne baktérie.

Obsah balenia: 2 l
 

Materiál Íl

Vaše hodnotenie

Priemerné hodnotenie: 3.9
hodnotilo už 14 zákazníkov.

Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.

Vložiť hodnotenia produktov

Meno a priezvisko: *
E-mail: *
Hodnotenie: *
Komentár: *

Nahrajte vlastní fotografie.