Výpredaj viac info

Po - Ne: 9:00 - 19:00
0
Prázdny

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Novinky
Články a novinky
 • Pagekon riasnatý - Rhacodactylus ciliatus - Correlophus ciliatus

  19. 9. 2023
  Jedná sa o gekona s čeľade pagekonovitých, v dospelosti dorastá do veľkosti 20-25cm spolu s chvostom. V chovoch sa vyskytuje obrovské množstvo farebných mutácií rôznych farieb. Jedná sa o pomerne kľudného gekona, ktorý je vhodný na chov aj k deťom, veľmi zriedkavé je jeho defenzívne správanie. Vedeli ste, že chvost vedia používať ako piatu končatinu? Prečo si gekony musia olizovať oči a že spia dole hlavou?  
  Zobraziť celý článok
 • Škrečok Roborovský - Phodopus roborovskii

  18. 9. 2023
  Škrečok Roborovského je najmenší druh bežne chovaného škrečka. Dorastá do veľkosti 2-5 cm s priemernou váhou 10-25 g. Priemerná dĺžka života je 2-3 roky. Škrečok Roborovského je schopný spolunažívania so škrečkami svojho druhu, ale určite to neodporúčame. Škrečky sú teritoriálne zvieratá a chov v skupine je náročný a vyžaduje si špeciálne podmienky. Ako sa o ne správne postarať, akú stravu a vybavenie potrebujú, vám prinášame v nasledujúcom článku.  
  Zobraziť celý článok
 • Škrečok sýrsky- Mesocricetus auratus

  14. 9. 2023
  Škrečok sýrsky je najväčší škrečok medzi bežne chovanými druhmi škrečkov. Dorastá do veľkosti 15-20 cm, s priemernou váhou 80- 180 g. Sú väčšie a mohutnejšie a vďaka tomu je manipulácia s nimi vhodná aj pre menšie deti, ale stále je potrebný dozor dospelej osoby. Aké chovné zariadenie potrebujeme, akú stravu a starostlivosť zabezpečiť, aby bolo vaše zvieratko spokojné a šťastné – to všetko sa dozviete v našom článku.  
  Zobraziť celý článok
12344