🚛 Doručenie domov zadarmo pri nákupe nad 39 €.

Po - So 9:00 - 20:00
Ne: 9:00 - 14:00
0
Prázdny

 

Vo svojom košíka zatiaľ nič nemáte..

 

/ Škola SUPER ZOO / ...o teraristike / Články / Návody na chov / Korytnačka vodná - Mauremys reevesi

Korytnačka vodná - Mauremys reevesi

Korytnačka vodná - Mauremys reevesi

Ochrana: CITES C
Výskyt: Severná a Južná Kórea, Taiwan, Japonsko, Centrálna a Východná Čína
Dĺžka života: 15-20 rokov

Popis zvieraťa

Sfarbenie tmavosivé, so žltými škvrnami na hlave a krku. Veľkosť dospelých jedincov býva 16-21 cm, samice sú väčšie ako samce.

Správanie

Nejedná sa o veľmi sociálny druh korytnačky, spoločný chov je síce možný, ale keďže obe pohlavia môžu byť pomerne silno teritoriálne, odporúča sa chov osamote, v prípade spoločného chovu je nutné zabezpečiť veľké akvaterárium. Jedná sa o zvieratá s dennou aktivitou

Potrava

Mauremys reevesi je všežravý druh korytnačky, no väčšinu potravy by mala tvoriť živočíšna zložka. Ponúkať je vhodné rybacie mäso, hmyz, dážďovky či rôzne, pre korytnačky určené granule. Občasne možno ponúknuť šalát, či niektoré vodné rastliny. Potravu je nutné doplniť potravinovými doplnkami obsahujúcimi vitamíny a vápnik. Kŕmiť mladé korytnačky je vhodné denne, dospelé zvieratá stačí kŕmiť 3 krát za týždeň.

Terárium

Minimálna veľkosť akvaterária pre jeden dospelý kus by mala byť aspoň 100x40 cm. Keďže sa nejedná o najlepších plavcov, výška vodného stĺpca by mala byť približne 1,5 krát veľkosti panciera chovanca, čo platí pre mláďatá aj dospelé zvieratá. Akvaterárium je potrebné vybaviť súšou, kde sa budú môcť korytnačky slniť pod výhrevnou lampou. UVB svetlo nie je potrebné, ale je vítané. Fotoperioda 12 hodín svetla.

Teplota

Teplota vody by mala byť 22-26 °C, teplota vzduchu 23-27°C, pod výhrevnou lampou aj 32 °C.

Substrát

Štrk, jemný piesok v suchej časti akvaterária. Substrát vo vodnej časti terária nie je nutný.

Manipulácia

Pri manipulácii tieto korytnačky nerobia problémy. Pri opatrnej manipulácii si na ňu vedia zvyknúť a nebyť v strese.

Milan Oselský
Odborný garant SUPER ZOO pre teraristiku

V SUPER ZOO nájdete aj vodné korytnačky:

PSEUDEMYS CONCINNA HIEROGLYPHICA

Korytnačka obýva pomaly tečúce toky a stojaté vody juhovýchodnej časti USA. V dospelosti dorastá do dĺžky až 38cm, čomu musíme prispôsobiť aj veľkosť nádrže. Samozrejmosťou je ostrovček s lampou, na ktorom sa bude korytnačka vyhrievať. V potrave dominuje najmä živočíšna zložka, v dospelosti narastá podiel rastlinnej zložky.

KLOPAVKA PIŽMOVÁ - Sternotherus odoratus

Tento druh severoamerickej korytnačky sa teší veľkej obľube medzi chovateľmi vďaka svojej veľkosti – v dospelosti dorastá maximálne 14cm, ale taktiež vďaka relatívnej nenáročnosti. Pre zdravý vývoj a celkovú vitalitu jej však musíme zabezpečiť vhodné podmienky. Strava by mala byť pestrá, tento druh vyniká svojou žravosťou, môžeme kŕmiť kvalitnými granulátmi ale taktiež rybkami či patentkami, menší podiel v strave by mala predstavovať aj rastlinná zložka a zabudnúť by sme určite nemali ani na vitamíny a minerály.

Komentáre

  • 1
    Katarína Hutňanová dňa 20. 5. 2019
    Obrázok nekorešponduje s názvom a opisom druhu. Na obrázku je uverejnená korynačka písmenková ozdobná (Trachemys scripta elegans).

Pridať reakciu

Meno a priezvisko: *
E-mail: *
Komentár: *
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image