Výpredaj viac info

Po - Ne: 8:00 - 20:00
0
Prázdny

Vo svojom košíku zatiaľ nič nemáte.

 

WORLD CANINE - PRO SPORT

Dobrý deň Vážení kynológovia a samozrejme aj všetci milovníci psov. World Canine – Prosport je výcviková škola a hotel pre psy, ktorá je odborným garantom pre oblasť kynológie a to nie len tej športovej, alebo služobnej.

Sme partneri Super ZOO, ktoré pre Vašich miláčikov denne pripravuje stále širokú paletu sortimentu a navyše sa stará, aby personál bol nie len milý, ochotný, ale aj odborný vo všetkých oblastiach. Výcvik psov ako samostatná disciplína sa datuje do veľmi vzdialenej histórie avšak ja Vás nechcem históriou zaťažovať, nakoľko si ju jednoducho vyhľadáte na nete. Ja a teda aj môj team v zložení, Jitka Kadlečková – Žáková, Martin Kmeť, Martin Múcska a moja maličkosť Martin Barlík máme vo výcviku psov dovedna viac ako 100 ročné skúsenosti.

Od čias dávno minulých, kedy výcvik a výcvikové metódy sa väčšinou prelínali s výcvikom upraveným od vojska či ozbrojených zložiek ako takých prešiel obrovskou obrodou a v rámci toho sa modifikovali aj výcvikové metódy používané pri výcviku. Medzi tie najznámejšie patria Mechanická, Chuťovo dráždivá, Kontrastná a nopodobňovacia.

V minulosti sa väčšinou využívali pre dovšetkým mechanická s kontrastnou avšak s vyšším nárokom na detail a samozrejme s prihliadaním na potreby psa sa celý rad rokov kryštalizovali a modifikovali lepšie a tedaprijateľnejšie metódy s dôrazom na pozitívny výcvik psa, ako nášho kamaráta a partnera.

My ako team rovnako tak používame najnovšie metódy výcviku, ktoré uplatňujeme priamo v praxi a jedná sa o veľmi kontaktnú cyklicky sa opakujúcu chuťovo dráždivú metódu dopĺňanú samozrejme kontrastnou avšak výsostne pozitívnym smerom.

Výcvik psa tak začína vo veľmi skorom čase v podstate od 8 týždňov. Naše šteniatka, ako aj mladé psy si vedieme samozrejme aj v dobrej a plnej socializácii nakoľko tá je rovnako veľmi dôležitá vo vzťahu k výcviku, ale aj spoločenskému správaniu sa psa či už v domácnosti alebo priamo v spoločenskom živote.

S každej strany sú kladené vysoké nároky na celkový prejav psa pri výcviku a tak je nutné a zároveň zaväzujúce presne takýmto spôsobom zvieratka viesť. Poznatky a skúsenosti zbierame takmer denne a preto sa neustále snažíme zdokonaľovať a napredovať.   

Martin Barlík
odborný garant SUPER ZOO pre kynológiu.

Komentáre