Po - Ne: 8:00 - 20:00
0
Prázdny

Vo svojom košíku zatiaľ nič nemáte.

 

/ Novinky / Podpora cestovateľského projektu Cruise of Amazon

Podpora cestovateľského projektu Cruise of Amazon

16. 6. 2021

Super zoo symbolicky vyráža na tri mesiace na 6500 km cestu do sveta. Pridali sme sa k podporovateľom projektu Cruise of Amazon cestovateľov dobrodruhov Viktora a Jakuba, ktorí plánujú splaviť divokú Amazonku na tradičnom drevenom kanoe, vyrobenom špeciálne na túto príležitosť, na ktorom sa budú plaviť BEZ POUŽITIA MOTORA! 

Cesta začne v polovici júla 2021 štartom z Peru z mesta Nauta. Cieľovou destináciou je delta rieky do Atlantického oceánu za brazílskym mestom Macapa. Viktor a Jakub sa budú pohybovať v Amazonskom pralese, ktorý predstavuje viac ako polovicu zostávajúcich tropických dažďových lesov na svete.

Viktor a Jakub pred cestou strávia nejaký čas u miestnych obyvateľov, ktorí sú priamymi potomkami pôvodných peruánskych indiánov. Behom týchto pár dní sa zdokonalia v love divokej zveri pomocou luku, oštepu, či len noža v najnebezpečnejšej džungli na svete a overia si, ako využiť takmer zázračné rastliny v rôznych situáciách. Ich stravovací systém bude formou all you can eat alebo skôr all you can hunt, čo znamená, že počas celej doby expedície sa budú živiť výhradne tým, čo im ponúkne príroda. Čerstvé pirane, či elektrické úhory, obrovské anakondy, pestrofarebný hmyz no i šťava z tropickej liany sa stanú ich každodennou rutinou na jedálnom lístku. Luxusné spanie a kvalitný oddych po náročných dňoch im poskytne hamak zavesený na strome v lone prírody.

Spolu s Viktorom a Jakubom chceme poukázať na krásu a vzácnosť vymierajúceho amazonského pralesu. Sledujte s nami ich objavy a dobrodružstvá naprieč divokou prírodou Amazónie.