Výpredaj viac info

Po - Ne: 8:00 - 20:00
0
Prázdny

Vo svojom košíku zatiaľ nič nemáte.

 

/ Oskár Daňko, vedúci smeny v SUPER ZOO OC Prešov - interview

Oskár Daňko, vedúci smeny v SUPER ZOO OC Prešov - interview

Oskár Daňko je plnohodnotnou súčasťou nášho tímu už šiesty rok. Tesne po rozhovore mi zavolal, aby som nezabudla napísať, že veľmi rád pracuje pre našu spoločnosť  a je nesmierne šťastný zo skvelého kolektívu v predajni v Prešove. Tímovosť je vždy faktorom úspešnosti, preto si veľmi vážime, keď do našej SUPER ZOO rodiny pribudne člen s vášňou pre zvieratká. A takýmto členom Oskár Daňko nepochybne je.

Oskár, vy vždy rozprávate o zvieratkách ako o Vašom splnenom sne. Znamená to, že keď ostatní chlapci snívali o motorkách, vy ste túžili po zvieratku?

Možno je to pre niekoho zvláštne, ale áno. Celé to vychádza z toho, ako som bol od detstva vedený. Môj otec je lesný inžinier a od mala mi ukazoval lásku k prírode a ku zvieratkám. U starých rodičov, kde som trávil podstatnú časť detstva, sme chovali drobné exoty, kanáriky a andulky, o ktoré som sa staral už ako šesť ročný chlapec. Vtedy sme ešte žili v byte, kde nám robil spoločnosť dlhosrstý jazvečík. V styku so zvieratkami som bol teda vlastne nepretržite.

Takže ste sa rozhodli venovať zvieratkám už ako dieťa?

Skôr ako rozhodnutie, alebo zámer to bol zápal pre zvieratká a malá zhoda okolností. Po skončení lesníckej školy som sa prihlásil na veterinu, kde som študoval tri roky. Avšak, mladosť – pochabosť,  takže som sa s veterinou rozlúčil a šiel som do Macedónska študovať jazyky. Neskôr som pochopil, že k zvieratkám ma to ťahá predsa len o trochu viac, a vrátil som sa k tomu, čo mi bolo od detstva prirodzené. Môj vzťah k zvieratkám sa na veterine ďalej prehlboval, a vedomosti spolu so skúsenosťami teraz ako predajca v SUPER ZOO môžem posúvať ďalej a pomáhať tak zvieratkám a ich majiteľom.

A ako to vyzerá s vašim vzťahom k zvieratkám dnes?

Po presťahovaní sa späť ku svojím koreňom sme začali s chovom okrasnej hydiny a chovu psíkov. Dnes som šťastným majiteľom maltézskej teriérky Lejly, ktorá bola z psej rodiny dlhý čas jediná u nás doma. Nakoľko som relatívne športový typ a milujem bicyklovanie a turistiku, dlho som sníval o psíkovi, ktorý by tieto radosti mohol zdieľať so mnou.  Po svadbe som preto od svojej manželky dostal ďalšieho spoločníka vipetku Cecu. Meno dostala podľa najpopulárnejšej srbskej speváčky (smiech). Od jari až do leta mám teda už druhý rok sparring partnera na tieto aktivity. Okrem psíkov mi učaroval chov exotického vtáctva. Už vyše roka som hrdým majiteľom žaka menom Kofi, ktorý sa ku mne dostal v zúboženom stave. Vďaka SUPER ZOO, najmä pánovi riaditeľovi a vedúcej predajne z Prešova v kooperácii s našou regionálnou manažérkou sa nám podarilo ho zachrániť a teraz je takýto krásny a zdravý. Asi pred pol rokom k nemu pribudli aj spevavce. Keď sme boli na poslednom školení v Prahe, dokúpil som k nim aj samčeka kanárika v českom SUPER ZOO. Strávil so mnou potajomky jednu noc na hoteli. Prosto som sa zaľúbil (smiech).

Oskár, radi by sme od vás počuli aj nejaké odporúčania na produkty, je niečo na čo nedáte dopustiť?

Samozrejme, takých produktov je veľa. Ako predajca som vyskúšal veľa produktov, či už na predajni alebo súkromne. Určite so mnou budete súhlasiť, že najdôležitejším produktom najmä pre blaho zvieratka je krmivo. Žaka kŕmim primárne krmivom Xtravital pre veľké papagáje od Beapharu. Prídavok medu a ovocnej šťavy maximalizuje jeho stráviteľnosť. Je v ňom 17 druhov semien a zrnín, vitamíny a minerály. Obsahuje aj vaječnú zmes, čo sa Kofimu niekedy nepáči, a preto ho občas mixujem s krmivom od Versele-Laga. Beaphar Xtravital je ale pre mňa určite topka. Kanáriky kŕmim Versele-Laga Premium Prestige radou špeciálne pre kanáriky. Čo sa týka psíkov, ja som už dlhé roky verný krmivu Eukanuba, Lejla má rada klasickú Eukanuba Adult Medium a Ceca, keďže toho veľa so mnou nabehá potrebuje viac proteínu. Preto dostáva Eukanuba Agility, alebo Eukanuba Working Endurance. Z vlhkej stravy preferujem Rinti konzervy. Som nadšený zo Scruffs pelechov, tie sú naozaj kvalitné, odolné a majú ešte aj veľmi pekný dizajn.

Oskár, veľmi pekne Vám ďakujeme za rozhovor do Magazínu SUPER ZOO. Želáme Vám veľa úspechov a mnoho rokov v rodine SUPER ZOO. A aby sme nezabudli, aj my sa veľmi tešíme, že pracujete práve pre nás a veľmi si to vážime. Celému tímu v Prešove ešte raz ďakujeme.

M. M.