💛 Dlhodobo ZNIŽUJEME CENY krmív. Doprajte svojmu zvieraciemu miláčikovi to najlepšie!

💛 Dlhodobo ZNIŽUJEME CENY krmív. Doprajte svojmu zvieraciemu miláčikovi to najlepšie!

Po - Ne: 8:00 - 20:00
0
Prázdny

Vo svojom košíku zatiaľ nič nemáte.

 

/ Interview s Michaelou Bacílkovou

Interview s Michaelou Bacílkovou

Miška je študentkou kynológie na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. Súčasťou nášho tímu je od júna tohto roku, kedy stála pri zrode predajne SUPER ZOO v Novom Meste nad Váhom. Práve ona je vedúcou súdržného kolektívu v tejto predajni, odkiaľ zákazníci odchádzajú vždy s úsmevom na tvári a plní pozitívnych dojmov.

Miška, vás poznáme ako vášnivú psičkárku a ochrankyňu zvierat a ich práv všeobecne. Spomínate si, kedy sa táto vášeň u vás rozvinula?

Samozrejme. Ešte v predškolskom veku sme mali rodinnú príslušníčku Astu. Bola to nemecká ovčiačka, ktorú mala moja babička v jednom z bratislavských panelákov. Túžila som po psíkovi už vtedy, ale ako šesť ročné dieťa som ešte nebola úplne schopná plnohodnotne sa postarať o psíka. To, že pes nie je hračka, ale živý tvor sme si v rodine uvedomovali vždy. Preto som vlastného psíka mala až o trocha neskôr.

To je chvályhodný prístup, kiež by všetci rodičia boli takto zodpovední... Kedy sa Vám teda podarilo priniesť nového člena rodiny aj do vlastnej detskej izby?

Bolo to o pár rokov neskôr. Náš prvý psík bola Nela, kríženec. Darovala nám nádherných spoločne strávených 15 rokov. Neskôr k nej pribudla Miška a borderka Easy. Meno Miška som jej nedala ja, s tým menom už ku mne prišla. Známi a kamaráti na mňa vždy zvláštne pozerali, keď som na ňu volala menom (smiech). Tieto tri baby s nami žili v byte a po presťahovaní sa do domu k nim pribudla štvrtá – ovčiačka Cheza, ktorá je zatiaľ posledným prírastkom.

Traja psíci v byte, to je celkom dosť. Ako ste to zvládali?

Práveže veľmi dobre. Z pár materiálnych strát sme samozrejme prežili, ako asi všetci psičkári, ale určite to nebolo akosi zvlášť náročné. Navyše som pracovala ako výcvikárka psov v Bratislave skoro dva roky, takže so svojimi chlpáčmi som to zvládala veľmi dobre.

Teraz keď bývate v rodinnom dome, je to s priestorom pre zvieratká asi o trochu ľahšie. Máte teda aj iné zvieratká?

Ja som vždy chovala aj hlodavce. Škrečky, osmákov, potkany, zajačiky... Teraz máme zajaca Lanu, už druhý rok. Je pustená na voľno vonku medzi ovečkami a baranom. Ovečky sú dve a baran Jonatán. Jonatán nie je obyčajný baran. Je to domáci miláčik, poslúcha na meno a neskutočne rád sa nechá hladkať. Easy sa snaží plniť úlohu pastierskeho psa, ale nakoľko má výstavné gény a s ovcami nebola od mala, nejde jej to úplne stopercentne. Nechcú ju poslúchať, a Jonatán už vôbec nie (smiech).

To znie ako taký malý zvierací raj. Ako to zvládate časovo starať sa o taký zverinec?

Je to náročné. Na dom, pozemok aj zvieratká sme s mamou samy, a s tým je teda kopec roboty. Ale po dome sme túžili veľmi dlho, a tak si užívame aj tú prácu. Som presvedčená, že keď pracujte síce tvrdo, ale s láskou a rad sťou, je to vždy obrovským zadosťučinením.

Krásne povedané. A ako je to so zamestnaním v SUPER ZOO? Študujete kynológiu, pracovali ste ako výcvikárka psíkov, ako ste sa dostali ku nám?

Bolo to veľmi prozaické. Našla som inzerát na webovom portáli. Po tom, ako sme sa z hlavného mesta presťahovali do domu v Starej Turej, som si hľadala prácu v okolí. To, že som sa dostala do SUPER ZOO je taký môj malý splnený sen. Zvieratká milujem a filozofia spoločnosti je mi veľmi blízka. Poskytujeme zákazníkom kvalitné a funkčné produkty a na základe kvalitného vzdelávania dokážeme zákazníkovi vždy dobre poradiť a na čo nestačíme sami, môžeme vždy konzultovať s vysoko kvalifikovanými odborníkmi. Navyše tu v Novom Meste máme skvelý kolektív, takže v SUPER ZOO som veľmi spokojná.

M. M.